Ma 2018. július 19., csütörtök, Emília napja van. Holnap Illés napja lesz.

Alapítványi díjazottak 1990-2016.

Tanévek:


1990/1991 tanév

GYERGYAI-DÍJ: Egyed Nóra

JÓ TANULÓ-JÓ SPORTOLÓ: Varga Andrea, Rumi Csaba

PETE FERENC-ALAPÍTVÁNY: Révész Miklós

LELKES ISTVÁN-ALAPÍTVÁNY: Petőfalvi Tímea

1991/1992 tanév

GYERGYAI-DÍJ: Visi Tamás, Molnár Gábor

JÓ TANULÓ-JÓ SPORTOLÓ: Harmath Ágnes, Rumi Csaba

PRO FUTURO: Csanádi Péter, Horváth Bernadett

TÁNCSICS-DÍJ (tanároknak): Dr. Miklós Endre, Dr. Kontra József

TÁNCSICS-DÍJ (az év tanulója): Molnár Krisztina

LELKES ALAPÍTVÁNY (legjobb tanuló – legjobb sportoló): Zalavári Andrea

PETHE FERENC-ALAPÍTVÁNY: Pandurics Anett

AZ ÉV ÖREGDIÁKJA:
Dr. Gyergyai Albert, Dr. Pethe Ferenc, Dr. Müller Ferenc, Dr. Király Béla, Dr. Lelkes István

1992/1993 tanév

TÁNCSICS-DÍJ – AZ ÉV TANULÓJA: Horváth Bernadett

PRO FUTURO:
reál: Boda Péter (tanára: Kiss Zoltán),
humán: Zátonyi Csilla (tanára: Gerry Niehus)

PETHE FERENC – ALAPÍTVÁNY: Hegedűs Lívia (tanára: Dr. Sülle Csabáné)

LELKES – ALAPÍTVÁNY – LEGJOBB TANULÓ – LEGJOBB SPORTOLÓ: Rumi Csaba

JÓ TANULÓ – JÓ SPORTOLÓ: Karlovics Péter

VOLUNTAS „ARANYTOLL”: Fisli Éva, Marton András

TÁNCSICS – DÍJ: Matuszka József, Kiss Zoltán

AZ ÉV ÖREGDIÁKJA: Dr. Bodosi Mihály, Somssich Pongrác

GYERGYAI-DÍJ: Fisli Éva (tanára: Károlyné Héder Ágnes)

1993/1994 tanév

TÁNCSICS-DÍJ – AZ ÉV TANULÓJA: Eredics Anita

PRO FUTURO:
Reál: Gede Mátyás (tanára: Drankovics József),
Humán: Csók István (tanára: Reőthy Ferenc)

LELKES-ALAPÍTVÁNY – LEGJOBB TANULÓ – LEGJOBB SPORTOLÓ: Karlovics Péter

JÓ TANULÓ – JÓ SPORTOLÓ: Leány: Karádi Éva, fiú: Matics Zsolt

TÁNCSICS-DÍJ: Vámos Zoltánné, Puchmann Istvánné

GYERGYAI-DÍJ: Orosz Ferenc

AZ ÉV ÖREGDIÁKJA: Kertész István, Dr. Szilli Gyula

1994/1995 tanév

TÁNCSICS-DÍJ – AZ ÉV TANULÓJA: Zomi Enikő

PRO FUTURO:
reál: Gede Mátyás (tanárai: Drankovics József – Kincses László)
humán: Bolevácz Éva (tanára: Vajay Sarolta)

LELKES ALAPÍTVÁNY – LEGJOBB TANULÓ – LEGJOBB SPORTOLÓ: Matics Zsolt

JÓ TANULÓ - JÓ SPORTOLÓ: leány: Geiger Mariann, fiú: MaticsZsolt

GYERGYAI-DÍJ: Seregélyi Rita

TÁNCSICS-DÍJ: Dr. Miklós Endréné, Dr. Czike Ferencné

AZ ÉV ÖREGDIÁKJA: Hodics Károly, Rumi György

1995/1996 tanév

TÁNCSICS-DÍJ – AZ ÉV TANULÓJA: Őrszigety Katalin

PRO FUTURO:
Reál: Perényi Andrea (tanára: Drankovics József)
Humán: Bolevácz Éva (tanára: Vajay Sarolta)

LELKES ALAPÍTVÁNY – LEGJOBB TANULÓ-LEGJOBB SPORTOLÓ:
Holjevicz Eszter

JÓ TANULÓ – JÓ SPORTOLÓ: Leány: Erdős Anita, Fiú: Fábián Szabolcs

GYERGYAI-DÍJ: Bolevácz Éva

TÁNCSICS-DÍJ: Kertész István nyugalmazott tanár, Terlaky Edit

AZ ÉV ÖREGDIÁKJA: Dr. Szijártó István

OLTALOM ALAPÍTVÁNY: Szarka Szabolcs, Szűcs Eszter, Vörös Andrea, Kiss Zsófia, Máté Márton Tímea

1996/1997 tanév

PRO-FUTURO:
Humán: Bolevácz Éva (tanára: Vajay Sarolta).
Reál: Szász András (tanárai: Drankovics József, Kubatov Antal, Terlaky Edit)

AZ ÉV TANULÓJA: Bolevácz Éva

LEGJOBB TANULÓ - LEGJOBB SPORTOLÓ: Erdős Anita

JÓ TANULÓ JÓ SPORTOLÓ: Balogh Orsolya, Geiger András

GYERGYAI-DÍJ: Bolevácz Éva

KRASZNAI-DÍJ: Szabó Eszter, Hideg Tamás

JÖVŐ MÉRNÖKE SOMOGYÉRT: Szász András

AZ ÉV ÖREGDIÁKJA: Dr. Berecz György

TÁNCSICS-DÍJ: Kubatov Antal, Szabó Ferenc

1997/1998 tanév

AZ ÉV TANULÓJA: Kelemen Katalin II.

PRO FUTURO:
Humán: Kántor Vida (tanára: Vajay Sarolta).
Reál: Pintér Lóránt

LEGJOBB TANULÓ – LEGJOBB SPORTOLÓ – LELKES ALAPÍTVÁNY:
Balogh Orsolya

JÓ TANULÓ – JÓ SPORTOLÓ: Balogh Orsolya, Bánhidi Szabolcs

GYERGYAI-DÍJ: Csúz Lívia (tanára: Vajay Sarolta)

KRASZNAI-DÍJ: Fekecs ildikó (tanára: Vajay Sarolta)

AZ ÉV LEGEREDMÉNYESEBB, LEGNÉPSZERŰBB TANÁRA – SEFFER-RENNER ALAPÍTVÁNY: Várnai Károly

TÁNCSICS-DÍJ: Vajay Sarolta, Puchmann Istvánné

AZ ÉV ÖREGDIÁKJA: Varga józsef

1998/1999 tanév

AZ ÉV TANULÓJA: Perjés Ábel

PRO-FUTURO TÁNCSICS GIMNÁZIUM:
Humán: Somogyi Anna (tanára: Vajay Sarolta)
Reál: Csendes Viktor (tanárai: Dr. Miklós Endréné, Terlaky Edit, Drankovics József)

LELKES-ALAPÍTVÁNY – LEGJOBB TANULÓ, LEGJOBB SPORTOLÓ:
Mátés Katalin

JÓ TANULÓ-JÓ SPORTOLÓ: Cserényi Katalin, Lehmann Kristóf

GYERGYAI-DÍJ: Nagy Eszter Dóra (tanára: Károlyné Héder Ágnes)

KRASZNAI-DÍJ: Németh Anna (tanára: Dr. Sülle Csabáné)

JÖVŐ MÉRNÖKE SOMOGYÉRT: Pintér Lóránt, Marcsk Balázs

AZ ÉV ÖREGDIÁKJA: Fekete Tamás

TÁNCSICS DÍJ – AZ ÉV TANÁRA: Dr. Kontra József, Kertész Róbert

OLTALOM-ALAPÍTVÁNY: 15 tanuló

GELLÉRI-ALAPÍTVÁNY: Fekecs Ildikó

AZ ÉV LEGEREDMÉNESEBB, LEGNÉPSZERŰBB TANÁRA
(DR. SEFFER – DR. RENNER ALAPÍTVÁNY): Dr. Miklós Endréné

1999/2000 tanév

AZ ÉV TANULÓJA: Kiss November

PRO FUTURÓ TÁNCSICS GIMNÁZIUM
Humán: Kiss Norbert (tanára: Mihályfalvi László)
Reál: Balogh János (tanárai: Dr. Miklós Endréné, Kubatov Antal, Dr. Iharos Csabáné, Gál József, Kincses László)

LELKES-ALAPÍTVÁNY – LEGJOBB TANULÓ - LEGJOBB SPORTOLÓ: Néber Ákos

JÓ TANULÓ – JÓ SPORTOLÓ: Vadas Réka, Lehmann Kristóf

GYERGYAI-DÍJ: Somogyi Anna (tanára: Vajay Sarolta)

AZ ÉV ÖREGDIÁKJA: Sebestény Gyula

TÁNCSICS-DÍJ – AZ ÉV TANÁRA:
Dr. Környei Vilmosné
Nyugdíjas: Dr. Marek János

RÉDEI-ALAPÍTVÁNY: Balogh János

GELLÉRI–ALAPÍTVÁNY: Kiss Norbert, Besze Tamás

AZ ÉV LEGEREDMÉNYESEBB, LEGNÉPSZERŰBB TANÁRA
(DR. SEFFER – DR. RENNER ALAPÍTVÁNY): Kubatov Antal

2000/2001 tanév

AZ ÉV TANULÓJA: Balogh János

PRO FUTURO TÁNCSICS GIMNÁZIUM:
Humán: Neichl Nóra (tanára: Mihályfalvi László)
Reál: Nagy Gábor (tanárai: Biczóné Lengyel Beáta, Terlaky Edit)

LELKES ALAPÍTVÁNY – LEGJOBB TANULÓ – LEGJOBB SPORTOLÓ:
Dobrovodszky Anikó

JÓ TANULÓ – JÓ SPORTOLÓ: Dobrovodszky Anikó, Avar Péter

GYERGYAI – DÍJ: Tarr Judit (tanára: Mihályfalvi László)

JÖVŐ MÉRNÖKE SOMOGYÉRT: Vajda Péter

GELLÉRI-ALAPÍTVÁNY: Hoffmann András

AZ ÉV ÖREGDIÁKJA: Dr. Kéki Zoltán

AZ ÉV LEGEREDMÉNYESEBB, LEGNÉPSZERŰBB TANÁRA
(DR. SEFFER – DR. RENNER ALAPÍTVÁNY): Kertész Róbert

2001/2002 tanév

AZ ÉV TANULÓJA: Balogh János

PRO FUTURO TÁNCSICS GIMNÁZIUMÉRT
Szabó Veronika (tanára: Vajay Sarolta), Kiss Ildikó (tanára: Reőthy Ferenc)

LELKES-ALAPÍTVÁNY LEGJOBB TANULÓ – LEGJOBB SPORTOLÓ:
Dovigyel Eszter

JÓ TANULÓ – JÓ SPOROLÓ: Sajtos Eszter, Néber Zsolt

GYERGYAI-DÍJ: Szabó Veronika

AZ ÉV ÖREGDIÁKJA: Kárpáti Kálmán

AZ ÉV LEGEREDMÉNYESEBB, LEGNÉPSZERŰBB TANÁRA
(SEFFER-RENNER ALAPÍTVÁNY): Dr. Miklós Endréné

GELLÉRI-ALAPÍTVÁNY: Tallián András

2002/2003 tanév

AZ ÉV TANULÓJA: Nagy Gábor

PRO FUTURO TÁNCSICS GIMNÁZIUMÉRT
Herner András 10. B (tanára: Dr. Miklós Endréné)
Ferincz Árpád 10. B (tanárai: Dr. Miklós Endréné – Herzsenyák László)

LELKES ALAPÍTVÁNY – A LEGJOBB TANULÓ – LEGJOBB SPORTOLÓ: Dobrovodszky Anikó

JÓ TANULÓ – JÓ SPORTOLÓ:
Dobrovodszky Anikó, Lantos Borbála, Neu Gábor

GYERGYAI-DÍJ: Gelencsér Dóra

AZ ÉV ÖREGDIÁKJA: Ojtó Lajos

AZ ÉV LEGEREDMÉNYESEBB, LEGNÉPSZERŰBB TANÁRA
(SEFFER-RENER ALAPÍTVÁNY): Pellion Jenő

GELLÉRI-ALAPÍTVÁNY: Kappéter Anna 12. D

2003/2004 tanév

AZ ÉV TANULÓJA (TÁNCSICS-DÍJ): Herner András

PRO FUTURO:
Katona Brigitta (humán)
Nedeczky Gábor és Herner András (reál)

LELKES-ALAPÍTVÁNY: Dovigyel Eszte

JÓTANULÓ- JÓ SPORTOLÓ: Egly Dániel, Dovigyel Eszter

GELLÉRI EMIL ALAPÍTVÁNY: Márton Orsolya

JÖVŐ MÉRNÖKE – SOMOGYÉRT ALAPÍTVÁNY: Nedeczky Gábor

AZ ÉV ÖREGDIÁKJA: Dr. Takáts Gyula

AZ ÉV LEGEREDMÉNYESEBB, LEGNÉSZERŰBB TANÁRA: Pellion Jenő

2004/2005 tanév

AZ ÉV TANULÓJA (TÁNCSICS-DÍJ): Herner András

PRO FUTURO
Herner András 12. B (tanára: Dr. Miklós Endréné)
Tar Péter 12. A (tanára: Kubatov Antal – Terlaky Edit)

LELKES ALAPÍTVÁNY: Egly Dániel

JÓ TANULÓ – JÓ SPORTOLÓ: Páli Krisztina, Egly Dániel

GELLÉRI-ALAPÍTVÁNY: Diseri Dóra

AZ ÉV ÖREGDIÁKJA: Dr. Fekete László

2005/2006 tanév

AZ ÉV TANULÓJA (Táncsics-díj)
Klencsár Balázs

JÓ TANULÓ – JÓ SPORTOLÓ
Horváth Alexandra
Kovács László

PRO FUTURO
Ureczky Bálint (tanárai: Kubatov Antal és Drankovics József)
Szabó Zsuzsanna (tanára: Dr. Ferdinandy Csabáné)

RÉDEI ALAPÍTVÁNY (biológia-fizika)
Papp Dóra (tanára: Dr. Miklós Endréné)

GELLÉRI EMIL ALAPÍTVÁNY
Miklós Dóra

AZ ÉV ÖREGDIÁKJA
Wilhelm György

2006/2007 tanév

AZ ÉV TANULÓJA (Táncsics-díj)
Klencsár Balázs

JÓ TANULÓ – JÓ SPORTOLÓ
Karácsonyi Júlia
Kertész Mihály

PRO FUTURO
Kótai Bianka (tanára: Dr. Miklós Endréné)

PRO MEDICINA-DÍJ
Papp Dóra (tanára: Dr. Miklós Endréné)

RÉDEI ALAPÍTVÁNY (biológia-fizika)
Szép Franciska (tanára: Dr. Miklós Endréné)

GELLÉRI EMIL ALAPÍTVÁNY
Dömötörfi Zsuzsanna

OLTALOM ALAPÍTVÁNY
Kesztyűs Fruzsina

AZ ÉV ÖREGDIÁKJA
Szabados Péter

2007/2008 tanév

AZ ÉV TANULÓJA (Táncsics-díj)
Gyánó Marcell

JÓ TANULÓ – JÓ SPORTOLÓ
Frank Eszter
Kovács László

LELKES-ALAPÍTVÁNY: Kovács László

PRO FUTURO
(reál) Papp Dóra (tanára: Dr. Miklós Endréné)
(humán) Kurucz Ádám (tanára: Szabó Gabriella)

PRO MEDICINA - DÍJ
Gyánó Marcell

RÉDEI ALAPÍTVÁNY (biológia-fizika)
Morapitiye Vasana Sára

GELLÉRI EMIL ALAPÍTVÁNY
Móga Kristóf

OLTALOM ALAPÍTVÁNY
Hegedűs Réka

AZ ÉV ÖREGDIÁKJA
Dr. Keszthelyi Lajos

2008/2009 tanév

AZ ÉV TANULÓJA (Táncsics-díj)
Bor Petra

JÓ TANULÓ – JÓ SPORTOLÓ
Makai Réka
Veress-Székely Apor

LELKES-ALAPÍTVÁNY
Morapitiye Sunil

PRO FUTURO
Reál: Nagy Dávid (Tanára: Tóthné Berzsán Gabriella)
Humán: Kurucz Ádám (Tanára Szabó Gabriella)

PRO MEDICINA - DÍJ
Kovács Soma

RÉDEI ALAPÍTVÁNY (biológia-fizika)
Fésüs Viktória

GELLÉRI EMIL ALAPÍTVÁNY
Tavaszi Renáta

OLTALOM ALAPÍTVÁNY
Schmidt Zsófia
Szőllősi Virág

AZ ÉV ÖREGDIÁKJA
Dr. Papp Árpád

2009/2010 tanév

AZ ÉV TANULÓJA (Táncsics-díj)
Morapitiye Sunil (11A)
Kovács Soma (11A)
Nor Soho Roy (11A)

JÓ TANULÓ – JÓ SPORTOLÓ
Korompay Rebeka Lilla (12G)
Morapitiye Sunil (11A)

PRO FUTURO
Reál: Fonai Dániel (12A) (Tanára: Drankovics József)
Humán: Bizvurm Rebeka (11A) (Tanára: Oláh Erzsébet)

PRO MEDICINA
Kovács Soma (11A)

GYERGYAI – DÍJ
Nagy Katalin (12C)

OLTALOM ALAPÍTVÁNY RUISZ-DÍJA
Pálfi Éva (12F)

LELKES ALAPÍTVÁNY (Legjobb tanuló – legjobb sportoló)
Morapitiye Sunil (11A)

KESZTHELYI ALAPÍTVÁNY "Ifjú természettudós" díja
Bor Petra (11A)

"VÁLTOZATOK NÉGY ELEMRE" BIOLÓGUS ALAPÍTVÁNY
Fésüs Viktória (10A)

GELLÉRI EMIL ALAPÍTVÁNY
Hegedüs Réka (12D)

HUMANISTA - DÍJ
Kurucz Ádám (12B)

AZ ÉV ÖREGDIÁKJA
Armuth András

2010/2011 tanév

AZ ÉV TANULÓJA (Táncsics-díj)
Kovács Soma (12A)

JÓ TANULÓ – JÓ SPORTOLÓ
Huszár Evelyn (12 C)
Lomnici Somas (12C)

PRO FUTURO
Reál: Fésüs Viktória (11A) (Tanára: dr.Miklós Endréné)
Humán: Bizvurm Rebeka (12A) (Tanára: Oláh Erzsébet)

PRO MEDICINA
Kovács Soma (12A)
Nor Soho Roy (12A)

GYERGYAI – DÍJ
Szabó Dorottya (12B)

OLTALOM ALAPÍTVÁNY RUISZ – DÍJA
Lanszki ZsófiA (10A)

LELKES ALAPÍTVÁNY (Legjobb tanuló - legjobb sportoló)
Jezeri András (12A)

KESZTHELYI ALAPÍTVÁNY "Ifjú természettudós" díja
Batta Dóra (12D)

GELLÉRI EMIL ALAPÍTVÁNY
Lukács Hedvig (12B)

HUMANISTA – DÍJ
Ádám Ildikó (12B)

2011/2012 tanév

AZ ÉV TANULÓJA (Táncsics-díj)
Fésüs Viktória (12A)

JÓ TANULÓ – JÓ SPORTOLÓ
Balatincz Laura (12A)
Makai Botond (12A)

PRO FUTURO
Reál: Weimann Richárd (12A) (Tanára: Kubatov Antal, Szabó József)
Humán: Major Páter Bálint (12A) (Tanára: Manduk Gabriella)

PRO MEDICINA
Fésüs Viktória (12A) (Tanára: Dr. Miklós Endréné)

GYERGYAI – DÍJ
Hunyadkürti Soma (12B)

OLTALOM ALAPÍTVÁNY RUISZ – DÍJA
Biczó Marianna (11D)
Monory Ráhel (11B)

LELKES ALAPÍTVÁNY (Legjobb tanuló - legjobb sportoló)
Tóth Dorottya (12C)
Paróczi Gergő (12D)

GELLÉRI EMIL ALAPÍTVÁNY
Rácz Krisztina (12B)

HUMANISTA – DÍJ
Juhász Adrienn Vivien (12A)

"VÁLTOZATOK NÉGY ELEMRE" BIOLÓGUS ALAPÍTVÁNY
Koch Nóra (11A)
Koch Lilla (9D)
Schneiker Anita (9D)

2012/2013 tanév

AZ ÉV TANULÓJA (Táncsics-díj)
Bingler Arnold (12A)
Katona Bálint (12A)
Koch Nóra (12A)

JÓ TANULÓ - JÓ SPORTOLÓ
Puspán Sára (12A)
Lővi Vilmos (12B)
Kalmár Dorina (12C)

PRO FUTURO
Reál: Koch Lilla (10D) (Tanára: Dr. Miklós Endréné)
Humán: Árvai Zsófia (12C) (Tanára: Gyengéné Kasza Katalin)
Szilvási Anna (12D) (Tanára: Oláh Erzsébet)

PRO MEDICINA
Koch Nóra (12A) (Tanára: Kertészné Bagi Beatrix)

OLTALOM ALAPÍTVÁNY RUISZ - DÍJA
Nevezi Csenge (11A)
Böndicz Boglárka (11D)

GELLÉRI EMIL ALAPÍTVÁNY
Wolf Tamás (12A)
Szira Flóra (12B)

HUMANISTA - DÍJ
Hunka Balázs (12B)

2013/2014 tanév

IFJ. MATOLCSY GUSZTÁV ALAPÍTVÁNY
Papp Bálint (13F)

2014/2015 tanév

IFJ. MATOLCSY GUSZTÁV ALAPÍTVÁNY
Fenyő Dániel 12B

2015/2016 tanév

IFJ. MATOLCSY GUSZTÁV ALAPÍTVÁNY
Komáromi Máté, 12/d

2016/2017 tanév

IFJ. MATOLCSY GUSZTÁV ALAPÍTVÁNY
Gilincsek Balázs, 12/a

2017/2018 tanév

IFJ. MATOLCSY GUSZTÁV ALAPÍTVÁNY
Harsányi Dániel, 12/a

Ruisz György

Ruisz György iskolánk tanára volt. Emlékének ápolására csatlakozott Ruisz Györgyné az Oltalom alapítványhoz. Célja a képzőművészet, az iparművészet, a népművészet, a hagyományőrzés és a kézművesség valamelyike iránt érdeklődő, eredményes és értékes diák támogatása.
(Ruisz György életrajza az Artportalon)

Keszthelyi Lajos

Keszthelyi Lajos iskolánk tanulója volt (lásd: Magyar Tudomány 2008/1). Az ő anyagi támogatásából díjazzuk minden évben az „Ifjú természettudósokat”, azokat a tanulókat  akik biológia-kémia tantárgyakból a legeredményesebbek.
(MTA: az MTA tagjai)

Ifj.Matolcsy Gusztáv

Az ELTE negyedéves joghallgatójaként 23 évesen elhunyt ifj. Matolcsy Gusztáv (iskolánk volt tanulója) emlékére édesapja (dr. Matolcsy Gusztáv) és nagybátyja (dr. Matoltsy Gedeon, egykori Somssich-os diák) hozta létre az alapítványt. 2014 évtől kezdődően minden évben egy ballagó diák pénzjutalomban részesül a tantestület javaslata alapján.

Humanista

2009. szeptemberében gimnáziumunk három öregdiákja – Armuth András, Szigeti Tamás és Dr. Gerő György – az 1944. évi deportálásban meghalt gimnáziumi tanulók emlékére hozta létre ezt a díjat.

Cikk az első díjátadásról >>>

Dr. Lelkes István

Dr. Lelkes István átadja az általa alapított díjat Erdős Anitának (Legjobb tanuló - legjobb sportoló) az 1997. évi tanévzárón.

Gelléri Emil

Dr. Gelléri Emil iskolánk matematika-fizika-ének szakos tanára volt 1934-1946 között. Főleg az énakkari munkájával tűnt fel. A díjat a gimnázium olyan tanulója kaphatja, aki az irodalomban, a zenében és a képzőművészetben is kitűnik társai közül. (Életrajz)

Share/Save/Bookmark